Napisz do nas   ŻYCIE TO PLAC BUDOWY
   (1996)
   (Das Leben ist
eine Baustelle)

Życie to plac budowy

Reżyseria: Wolfgang Becker
Scenariusz: Tom Tykwer, Wolfgang Becker
Zdjęcia: Martin Kukula
Muzyka: Jurgen Knieper, Christian Steyer

Obsada:
Jurgen Vogel, Christiane Paul, Ricky Tomlinson, Christina Papamichou, Rebecca Hessing, Armin Rohde, Martina Gedeck i inni

Produkcja: Niemcy
Kolor, 118"

Nagrody:
Srebrna Taśma Filmowa za najlepszy film fabularny, Złota Taśma Filmowa dla najlepszego aktora - Jurgen Vogel.

 

W milionowej metropolii, jaką jest Berlin, trzeba dosłownie wpaść na swoją wielką miłość. W przeciwnym razie można jej nigdy nie spotkać... Nocą, w drodze do pracy w rzeźni, Jan zostaje zamieszany w uliczną bójkę. Zanim się spostrzeże, powali na ziemię dwu inspektorów śledczych po cywilnemu. Musi uciekać przez bramy i podwórka, a towarzyszy mu piękna nieznajoma - Vera. Ta noc odbije się na życiu Jana. Czeka go utrata pracy, słona kara do zapłaceni i nerwy. Ale za to jest teraz z Verą - kobietą swoich marzeń. Tylko, że ich szczęście jest niestety bardzo kruche. Jan obawia się, że jest zarażony wirusem HIV, zaś Vera każdej nocy wykrada się z jego łóżka, nie wyjaśniając, dokąd idzie.

Wolfgang Becker

Urodził się w 1954 roku w Westfalii. Studiował germanistykę, historię i amerykanistykę na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. W 1980 roku rozpoczął studia w Niemieckiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Berlinie. w 1983 roku zaczął pracować jako asystent operatora i operator na planie filmów fabularnych.

Filmografia:

Schmetterlinge (1987); Kinderspiele (1992); Celibidache (1992) (dok.); Das Leben ist eine Baustelle (1996)