Napisz do nas   WĘDROWNE PTAKI...
    PODRÓŻ DO INARI
   (1997)
   (Zugvogel... eima
   nach Inari)

Wędrowne ptaki

Reżyseria: Peter Lichtefeld
Scenariusz: Peter Lichtefeld
Zdjęcia: Frank Griebe
Muzyka: Christian Steyer

Obsada:
Joachim Król, Outi Maenpaa, Peter Lohmeyer, Oliver Marlo, Jochen Mickel, Peter Franke i inni

Produkcja: Niemcy/Finlandia
Kolor, 87'

Nagrody:
Srebrna Taśma Filmowa 1998 w kategorii najlepszego filmu pełnometrażowego, Złota Taśma Filmowa za najlepsze zdjęcia, Złota Taśma Filmowa dla najlepszego odtwórcy roli drugoplanowej - Peter Lohmeyer, nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej PRIX de C.I.C.A.E.

 

Samotny i nieśmiały dostawca piwa Hannes, ma tylko jedną namiętność - rozkłady jazdy pociągów. W swoim mieszkaniu w oficynie codziennie studiuje kolejowe rozkłady jazdy. Jakie jest najszybsze połączenie z miasta A do miasta B? Lothar, kolega z pracy i jedyny przyjaciel, nie może już o tym słuchać. Największym pragnieniem Hannesa jest zwycięstwo w Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Znawców Rozkładów Jazdy, który ma się odbyć w mieście Inari na północy Finlandii. Hannes chce tam pojechać, żeby wreszcie pokazać co potrafi, ale nowy szef działu personalnego cofa mu zgodę na urlop okolicznościowy. Z rozpaczy Hannes nokautuje szefa i wyjeżdża. Nie ma jednak pojęcia, że jego szefa znaleziono martwego i w związku z tym podejrzany jest o morderstwo.

Peter Lichtefeld

Urodził się w 1956 roku w Dortmundzie. Najpierw studiował geografię, potem pracował jako kierownik zdjęć i kierownik produkcji. Od połowy lat 80-tych nakręcił wiele filmów krótkometrażowych. "Zugvogel... eimal nach Inari" to jego debiut pełnometrażowy.

Filmografia:

Zugvogel... eimal nach Inari (1997)