Napisz do nas   U PANA BOGA ZA PIECEM
   (1998)

U Pana Boga za piecem

Reżyseria: Jacek Bromski
Scenariusz: Zofia Miller
Zdjęcia: Ryszard Lenczewski
Muzyka: Henri Seroka

Obsada:
Ira Łaczina, Jan Wieczorkowski, Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Anna Janowska, Artur Krajewski, Alicja Bach, Iwona Szczęsna

Czas trwania: 100'

Produkcja:
Telewizja Polska S.A./Studio Filmowe Oko

Film nagrodzony Brązowym Gronem podczas Lubuskiego Lata Filmowego'98

 

Królowy Most to miasteczko gdzieś przy wschodniej granicy, z kościelną wieżą górującą nad okolicą i złotą kopułą cerkwi, z charyzmatycznym proboszczem i posłusznymi parafianami. Świat, w którym czas łaskawie się zatrzymał. Senną atmosferę zakłóca pojawienie się energicznej Marusi, która przekracza polską granicę, żeby zarobić sprzedając towar na bazarze. Obrabowana przez "raketierów", zwraca się o pomoc do miejscowej policji. Komisarz rozpoczyna śledztwo, a Marusia jako koronny świadek zostaje umieszczona na plebanii.

Jacek Bromski

Urodził się w 1946 roku. Studiował na warszawskiej ASP, na wydziale polonistyki UW, a Wydział Reżyserii PWSFTViT w Łodzi ukończył w 1978 roku. Jest scenarzystą, współzałożycielem Studia Filmowego "Zebra".

Filmografia:

Zwierzenia prezentera kategorii S (1978) (TV dok.); Alicja (1980) (współreż.); Ceremonia pogrzebowa (1983) (TV); Zabij mnie, glino (1986); Sztuka kochania (1988); Kuchnia polska (1990); 1968, Szczęśliwego, Nowego Roku (1992); Kuchnia polska (1993) (serial TV); Dzieci i ryby (1996); U Pana Boga za piecem (1998)