Napisz do nas   MARZĄC O PATSY CLINE
   (1997)
   (Doing Time for Patsy Cline)

Marząc o Patsy Cline

Reżyseria: Chris Kennedy
Scenariusz: Chris Kennedy
Zdjęcia: Andrew Lesnie
Muzyka: Peter Best

Obsada:
Richard Roxburgh, Miranda Otto, Matt Day, Tony Barry, Kiri Paramore, Laurence Coy, Annie Byron, Roy Billing, Gus Mercurio, Betty Bobbitt i inni.

Produkcja: Oilrag Production, New South Wales Film & Television Office, Australia

 

"Siedziałem w więzieniu dłużej niż Johnny Cash!" mówi z dumą bohater filmu będącego egzotyczną kombinacją filmu drogi, kina więziennego i swoistym hołdem dla muzyki country. "Marząc o Patsy Cline" to odprężające i zabawne, pełne niebanalnego humoru i znakomitych piosenek. Kilkunastoletni Ralph chce koniecznie odnieść sukces jako piosenkarz country. Jego rodzice ciężko pracują na podupadającej farmie, ale udaje im się zebrać pieniądze na bilet lotniczy do Nashville. Drogę do Sydney Ralph musi jednak pokonać sam - autostopem. Podwozi go Boyd - podejrzany typ podróżujący skradzionym jaguarem. Ralphowi wpada w oko przyjaciółka Boyda, rudowłosa Patsy, która otrzymała swe imię na cześć Patsy Cline, słynnej amerykańskiej gwiazdy country. Policja wkrótce dogania podróżników. Patsy ucieka, a Boyd oskarża bezradnego Ralpha o kradzież samochodu i posiadanie narkotyków. W więzieniu Ralph zaprzyjaźnia się z młodym policjantem, który ma wkrótce wyruszyć w podróż poślubną do Ameryki. Ta podróż w decydujący sposób odmieni życie Ralpha... Film otrzymał szereg nagród Australijskiego Instytutu Filmowego i Australijskiego Stowarzyszenia Pisarzy, zdobył również laury na MFF w Melbourne.

Chris Kennedy

Zajmuje się pisaniem scenariuszy, reżyserią i produkcją filmów fabularnych. W 1982 roku otrzymał prestiżową nagrodę Australijskiej Gildii Krytyków za najlepszy niezrealizowany scenariusz filmowy.

Filmografia:

Glass (1989); This Won't Hurt a Bit! (1993); Doing Time for Patsy Cline (1997)