Napisz do nas   HANA-BI (1997)
   (Hana-Bi)

Hana Bi

Reżyseria: Takeshi Kitano
Scenariusz: Takeshi Kitano
Zdjęcia: Hideo Yamamoto
Muzyka: Joe Hisaishi

Obsada:
Takeshi Kitano, Kayoko Kishimoto, Ren Osugi, Susumu Terajima, Tetsu Watanbe i inni.

Czas trwania: 103"
Produkcja: Japonia

 

Detektyw Nishi, ignorując służbowe obowiązki, odwiedza w szpitalu swoją umierającą żonę. W tym samym czasie podczas policyjnej obławy zostaje postrzelony jego partner i najbliższy przyjaciel - Horibe. Kilka tygodni później Horibe sparaliżowany i opuszczony przez rodzinę zagłębia się w fantastyczny świat sztuki. Malarstwo staje się jego nowym, niestety bardzo kosztownym hobby. Nishi, dręczony wyrzutami sumienia, zaciąga pożyczkę u mafijnego szulera. Rusza lawina niesamowitych wydarzeń.

Takeshi Kitano

Urodził się w 1947 roku w Tokio. Karierę w show biznesie rozpoczął w latach 70-tych występując na scenie w duecie komediowym "The Two Beats". Na początku lat 80-tych rozpoczęła się jego przygoda z filmem. Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu rola okrutnego sierżanta Hary w obrazie "Wesołych świąt, panie Lawrence" N. Oshimy z 1983 roku. W 1995 roku zagrał w filmie "Johnny Mnemonic" R. Longo. Znakiem firmowym reżyserowanych przez niego filmów jest kolaż brutalnego kina akcji z groteską.

Filmografia:

Violent Cop (1989); Boiling Point (1990); A Scene At the Sea (1991); Sonatine (1993); Getting Any? (1995); Kids Return (1996); Hana-Bi (1997)