Napisz do nas   DZIEWCZYNKA Z RÓŻAMI
   (1998)
   (La vendedora de rosas)

Dziewczynka z różami

Reżyseria: Victor Gaviria
Scenariusz: Victor Gaviria, Carlos Henao, Diana Ospina
Zdjęcia: Rodrigo Lalinde, Erwin Goggel
Muzyka: Luis Fernando Franco

Obsada:
Lady Tabares, Mileider Gil, Marta Correa, Alex Bedoya, Diana Murillo, Liliana Giraldo i inni.
czas trwania: 120"
produkcja: Producciones Filmamento, Kolumbia

 

"Dziewczynka z różami" to neorealistyczny dramat zagrany przez dzieci ulicy, opowiadający o nich samych w bezlitosnym świecie narkotyków, złodziejstwa, przemocy i przedwczesnej seksualności. Film jest luźną adaptacją bajki Andersena "Dziewczynka z zapałkami", lecz dodaje do niej wielką dawkę emocji. Victor Gaviria przenosi opowieść do współczesnej Kolumbii, gdzie dzieci mieszkają na ulicach, a biedne rodziny dawno straciły funkcję opiekuńczą. Trzynastoletnia Monika sprzedaje kwiaty na ulicach Medellin. Poza tym włóczy się po mieście ze znajomymi, spotyka się z chłopakiem - dealerem narkotyków, pali trawę, wącha klej i miewa halucynacje, w których ukazuje się jej zmarła babka. Stara się utrzymać jedyne, co ma: przyjaźń, godność i dumę.

Victor Gaviria

Urodził się w 1955 roku w Medellin w Kolumbii. Studiował literaturę i psychologię. Opublikował trzy tomiki wierszy. Od 1979 roku kręci filmy krótkometrażowe.

Filmografia:

La chasse aux trefles (1979) (kr.m.); La loupe de la fin du monde (1980) (kr.m.); Reves a propos d'une nappe deserte (1981) (kr.m.); Le wagon rouge (1982) (kr.m.); Les habitants de la nuit (1983) (kr.m.); La vielle garde (1984) (kr.m.); Place au scieur de bois (1985) (kr.m.); Les musiciens (1986) (kr.m.); Rodrigo D. - No futuro (1990); La vendedora de rosas (1998)