Napisz do nas   BIEGNIJ LOLA, BIEGNIJ
   (1998)
   (Lola Rennt)

Reżyseria: Tom Tykwer
Scenariusz: Tom Tykwer
Zdjęcia: Frank Griebe
Muzyka: Tom Tykwer, Johnny Klimek, Reinhold Heil

Obsada:
Franka Potente, Moritz Bleibtreu, Herbert Knaup, Armin Rohde, Joachim Król, Heino Ferch, Nina Petri, Suzanne von Borsody

Produkcja: X-Filme Creative Pool GmbH/Niemcy
Kolor, 81"

 

Dzisiejszy Berlin. Lola i Manni są młodzi i bardzo się kochają. On od pewnego czasu uwikłany jest w podejrzany interes: pracuje jako kurier przewożąc pieniądze dla groźnego dealera samochodów. Manni ma jednak pecha - uciekając przed policją w metrze porzuca torbę z pieniędzmi. Przesyłka - sto tysięcy marek - nie zostaje doręczona. Do czasu przybycia szefa, który ma przejąć przesyłkę, pozostaje Manniemu 20 minut. Zdesperowany dzwoni do Loli. Dziewczyna próbuje znaleźć sposób na zdobycie dwustu tysięcy marek w ciągu 20 minut. Nagle, pod wpływem nagłego impulsu, Lola zaczyna uciekać... "Ten film ma za zadanie zaangażować widza emocjonalnie, porwać go na szaleńczą przejażdżkę kolejką śmierci i wstrząsnąć nim do głębi." - mówi Tom Tykwer.

Tom Tykwer

Urodził się w 1965 roku w Wuppertalu. Pierwszy film zrealizował na taśmie Super-8 w wieku 11 lat. W 1988 roku został dyrektorem kina Moviemento di Berlino. Na zamówienie telewizji nakręcił cykl portretów filmowych swoich ulubionych twórców, m.in. Wima Wendersa, Larsa von Triera, Petera Greenawaya. W filmie pełnometrażowym debiutował w 1993 roku po serii krótkometrażówek.

Filmografia:

Die Todliche Maria (1993); Der Winterschlafer (1995); Lola Rennt (1998)