Napisz do nas   APTEKARKA (1997)
   (Die Apothekerin)

Aptekarka

Reżyseria: Rainer Kaufmann
Scenariusz (na podstawie powieści Ingrid Noll): Ralf Hertwig, Kathrin Richter
Zdjęcia: Klaus Eichhammer
Muzyka: Ludwig Eckmann, Maximilian Geller

Obsada:
Katja Riemann, Jurgen Vogel, Izabella Parkinson, August Zierner, Dagmar Manzel i inni

Produkcja: Niemcy
Kolor, 108"

Nagrody:
Niemiecka Nagroda Filmowa 1998 - Złota Taśma Filmowa za wybitne osiągnięcia indywidualne - Katja Riemann

 

Już od dziecka Hella Moorman nie umiała postępować z mężczyznami. Ma 30 lat, pracuje jako aptekarka i jest bardziej nieprzystępna niż kiedykolwiek wcześniej. Pewnego dnia spotyka pewnego studenta stomatologii Levina Grabera. Szybko zostają kochankami. Levin zaprasza Hellę do majątku swego dziadka, który zaczyna widzieć w niej żonę dla swego wnuka - lekkoducha. Levin, potrzebując pieniędzy na spłatę ogromnego długu, postanawia uśmiercić dziadka. Wtajemniczona w plan Hella jest przerażona, gdy wkrótce starszy pan nie żyje. Czy zatem Levin zrealizował swój zamiar? Jednak zgodnie z testamentem jedyną spadkobierczynią jest Hella, pod warunkiem, że poślubi Levina. Dochodzi do ślubu, mimo niepewności kobiety wobec uczuć małżonka. Pozorne pojednanie jest zagrożone przez pojawienie się Dietera, wierzyciela Levina, który przed laty został aresztowany za posiadanie narkotyków. Ten wkrótce wprowadza się do nich....

Rainer Kaufmann

Urodził się w 1959 roku we Frankfurcie nad Menem. W latach 1981-1983 studiował we Frankfurcie filmoznawstwo i germanistykę, a następnie do 1990 roku odbywał studia w Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej HFF w Monachium. W 1992 roku nakręcił swój pierwszy film telewizyjny..

Filmografia:

Hommage, kr.m. (1982); Baiser, Einfache Fahrt, kr.m. (1984); John (1986); Lachen im Moor, kr.m. (1987); Salz fur das Leben (1989); Der schonste Busen der Welt, kr.m. (1990); Dann eben mit Gewalt, tv (1992); Einer meiner altesten Freunde, tv (1994); Stadtgesprach (1995); Greenhorn, tv (1996); Die Apothekerin (1997)